Kurumsal SAĞLIK Workshopları

partnership-526416_1280Çalışanlarınıza SAĞLIK hediye edin.

Kurumlara yönelik hazırlanan bu workshop serisinde, organizasyonları oluşturan bireylerin sağlık ve canlılık kazanması amaçlanıyor. Çalışanların kendi takımlarıyla ya da ihtiyaca göre oluşturulacak bir çalışan/yönetici takımıyla birlikte geçirecekleri bu süreçte, sağlıklarına yeni bir yerden bakma, değerlendirme, atacakları adımları belirleme ve bu konuda destek alma şansları oluyor. Çalışmalar sırasında ekip üyelerinin samimi paylaşımları, onları “sağlık” gibi bu özel alanda yakınlaştırıyor, ve birbirlerini yükümlü ve sorumlu tutarak hem kendi gelişimleri hem de diğerlerinin gelişimi için önemli bir rol üstleniyorlar. Sağlıklarıyla ilgili atacakları adımlar ve alacakları sonuçlar organizasyonun geri kalanı için ilham kaynağı oluyor ve hatta bu kişileri kazandıkları sağlık ve canlılıklarıyla doğal liderler haline getiriyor.

Özellikle yöneticilerin bu anlamda örnek olmasının faydaları araştırmalarda ortaya çıkıyor. Çalışanlarının sağlıklarına yatırım yapan şirketlerin sayısının giderek arttığı bu dönemde, bu yatırımın faydaları yapılan çeşitli araştırmalarla da destekleniyor. Wellness – yani sağlıklı, esenlikli, iyi yaşam- alanında çalışanlarına destek veren kurumlar geri dönüşü ilk olarak iş performansında ve verimlilikte artış, işe gelinmeyen günlerde düşüş, sağlık giderlerinde düşüş olarak deneyimliyorlar. Ancak bugün, Wellness olarak algılanan, eskinin egzersiz ve beslenme desteğinden, fazlası gerekiyor bunun için. Çalışanların gerçek anlamda canlanması ve kendiliğinden motive halde olmaları ve kurumların yukarıdaki faydaları elde edebilmeleri için bundan fazlasının gerektiği artık aşikar. İşte kurumlar için özel olarak hazırlanmış olan workshop serisi’nde, bireylerin sağlığına bütünsel bir yaklaşımla, beslenme ve hareket dışında, sağlığı etkileyen diğer faktörleri de barındıran çalışmalarla, çalışanlar “sağlık” ve canlılık kazanma yolunda önemli ve sürdürülebilir adımlar atıyorlar.

Kurumsal workshop’lar hakkında daha fazla bilgi için sarginseray@gmail.com‘a email gönderebilirsiniz. Özgeçmişime ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

“Sağlık”lı, canlı, üretken, yaratıcı günlerde,

Seray