Seray Hakkında


Screen Shot 2017-03-31 at 23.17.20Blog hakkındaki yazıda
bu blogu başlatan bendeki uyanışın hikayesini anlattım. Oraya gelene kadarki süreç ise kendimi tanıtmak için iyi bir yol.

Ne istediğimi biraz son dakikada düşünüp puanım esas istediğim bölüme yetmediği için o dönemde revaçta olan işletme bölümlerinden birinde okudum üniversiteyi. Sonra seyahat etmeyi, yurtdışı deneyimi yaşamayı seven tarafım güçlü bir şekilde harakete geçti ve iş hayatı başlamadan önce (iyi ki!) ilk önce bir ay trenle Avrupa gezisi, sonra bir yıl okuyarak ve çalışarak Amerika deneyimi, senenin sonunda bir ay da orda gezginlik yaptım. Döndükten sonra ilk tercihimi unutmuş bir şekilde finans işi ararken insan kaynakları danışmanı oldum. Talihim benden yanaymış, idrak etmem çok sonra olsa da. Çünkü bu dönemde, hayatımı etkileyecek insanlarla tanıştım ve önemli dönüm noktaları yaşadım. Ve de her düzeyde işe alım deneyimi ile özellikle üst düzey yöneticilerle çalışma fırsatım oldu. Çok şey öğrendim; kurumsal organizasyonların ortağı olarak hareket eden bir kurumda olmak, sayısız insanla birebir görüşmeler yapmak, her seviyeden çalışan ve yöneticiyle bağlantıda bulunmak, hepsi bugünkü Seray’a çok şey kattı. Burda eksik olan şey nedir diye arayışlarımın başladığı sırada Etkili Anne Baba Eğitmeni olmak için bir fırsatım oldu. Bunun da bir anne olmakla ve koçlukla birleştiğinde yine bugünkü bana çok şey katan bir fırsat olduğunu daha sonra idrak edebildim. Aynı dönemde, koçlukla (ve de bu link) tanıştım. Önce sadece denemek için başladığım şey bir süre sonra giderek daha çok zaman ve emek verdiğim ve tutku duyduğum bir alan haline geldi. Kendimdeki etkisi bir yana, dokunulan herkeste o an ya da zamanı geldiğinde, ilerleme, büyüme, gelişme ve değişim için bir ışık yakan koçluk, zamanım geldiğinde benim de yapmak istediğim tek şey oldu. İnsan kaynakları eski işim olmaya başladı. Daha önce orada adını tam olarak koyamadığım eksiklik koçlukta doluyordu. Çok gerçek bir ilişki, gerçek istekler-hedefler ve dönüşümler ve sadece karşımdakini dinleme, sadece onun ajandasını takip etme, ve bir yolculuğa tanık olma… Koçluk sertifikasyonu için çalışırken, koçluk okulumun sunduğu başka bir programa katılmaya zor da olsa cesaretle karar verdim. Neden mi zor? Çünkü bu program çok güçlü bir kişisel dönüşüm programı. Bu program kendi liderliğimi elime almak, hayat amacımı hayata geçirmekle, hayatıma anlam katmakla ilgili sürecimi başlattı, ve koçlukla başlayan harekete büyük bir ivme kazandırdı; bu blog da bu dönemi takiben ortaya çıktı. Yine aynı dönemde İlişki, takım ve sistem koçluğu eğitimini de tamamladım (ORSC). Liderlik programı ve ORSC bana büyük gruplarla çalışmak için çok donanımlı bir altyapı sağladı. Bu şekilde atölye çalışmalarım da başlamış oldu.

Hayatım ve ben bu şekilde evrilerek ilerlerken, şu anda blog, bireysel koçluklar ve workshop çalışmaları devam ediyor. Genele açık gruplarla atölyeler ve seminer çalışmaları ile kurumsal çalışmalar sunuyorum. Yani esasen dönüşümle ilgileniyorum. Dönüşüm benim için hayatın anlam kazanması, gerçek arzularımızın uyanması ve bunları takip ederek hayata geçirmek, kendi hayatımızla birlikte başkalarının hayatlarına da anlam katmaya başlamak ve böylece hayattan tam doyum almak, hayatla birlikte cesurca akmaya başlamak. Bu dönüşüm ihtiyacı bizi bazen işle, kariyerle, bazen aile ve çocuklarla, bazense yemekle ya da bir bağımlılıkla yakalıyor. Nereden başlarsak başlayalım başlamak en önemlisi!

Özellikle sağlıklı olmanın, sağlıklı olmak istemenin, ve bunun için sorumluluğu elimize alıp birşeyler yapmanın bizi kendimiz ve çevremiz için olabileceğimiz en iyi halimize götüren çok değerli bir yol olduğuna inanıyorum. Bu nedenle de sağlık ve wellness (iyi yaşam) koçu olarak, sizi özellikle sağlıkla ve beslenmeyle yakalamış olan hayatınızda, dönüşüm için, hayatınıza neşe ve canlılık gelmesi için çalışıyorum.

Benimle çalışmanın nasıl olduğunu hemen deneyimlemek için hemen ücretsiz ilk randevunuzu şimdi alabilirsiniz ! İlk tanışma görüşmesini hediye ediyorum. Bunu hemen ayarlayabiliriz ve aklınızdaki sorular da bu şekilde net olarak cevaplanmış olur. Ayrıca Wellness Koçluğu sayfasından da bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki yorumlar, önceki danışanlardan geldi, sizin için de ilham verici olabilir.

“Sağlıklı olun ve kendinizin en iyisi olun”

Seray Sargın, CPCC, ACC, ORSC

Sağlık ve İyi Yaşam Koçu / Health and Wellness Coach

REFERANSLAR – Ne dediler ?

Referansların tamamı için buraya tıklayın.

“Aslında zor görünen sürecin adım adım mantıksal yöntemlerle çok kolayca çözülebileceğini ve hem sağlık hemde fit görünüm kazanılabilineceğini anladım.”

“Eskisinden en az 10 kilo daha hafifledim.”

Sabahları 1 saat erken kalkıp geceleri 1 saat geç yatabilmeme rağmen daha zinde bir insan oldum. Zihnim daha açık, cildim daha pürüzsüz ve daha kaliteli uyuyabiliyorum.

“Başta karmaşık gelen düzeni adım adım çözümlüyor, işin psikolojik yönünden fiziksel durumuna kadar ince eleyip sık dokuyor ve siz bunun üzerine hiç zorlanmadan mantığınızı kullanarak kolayca hayatınızı değiştirebiliyorsunuz. Birçok diyet programı denedim ama hiçbiri başarılı olmadı ama Seray ile çalışmamda çok başarılı olduk çünkü bana uygun bir yol haritası sundu ve ben sadece uyguladım. Başlarda, ne zaman yoldan çıkacak gibi olsam Seray’ın desteğini aldım ve bu güçle günden güne işim daha kolaylaştı. Beni sağlıklı yaşam konusunda çok iyi eğitti ve şimdiye kadar bildiğim birçok yanlışın aslında kafamda doğru olarak gördüğümü anladım. Artık daha bilinçliyim ve yeni hayatımda çok mutluyum.”

İnsanlar herşeye yatırım yaparlar ama en değerli yatırım aslında kendine yatırım yapmak, ben bunu anladım ve hergeçen gün kendim için yatırım yapmaya devam ediyorum, bence bunu herkez yapmalı.

“Aslında sağlıklı beslenerek de yemeklerden çok keyif alabileceğimi ve bunun eğlenceli olabildiğini anladım.”